هوای تازه

سلام

امروز روی صحبتم به دخترای دم بخته.از همین اول بگم. خواهش می کنم عاقلانه در مورد این صحبتهای من فکر کنید.

آآآآآی دخترایی که دلتون رو به یه نفر خوش کردین که شده عزیزترین فرد زندگیتون. بهتون میلیون تا قول های جور واجور داده. یه قصر طلایی تو رویاهاتون براتون ساخته.

شما رو به خدا قسم می دم ارزش خودتو بدونین. می دونی می خوام چی بگم.  حرف من اینه.. به خدا قصر طلایی دروغه. اون قولها نقش بر آب زدنه. گوش ندین. یه ذره عقلتونو به کار بندازین. اینقدر زود احساساتی نشین  و دلتونو بسپرین به یه آدمی که هنوز کامل نمی شناسینش. د آخه اون کسی که نتونسته خودشو خوشبخت کنه. چطور می تونه شمارو خوشبخت کنه؟ ها. می دونم شایدخیلی ها عزیزترین آدم زندگیشون پولدار باشه. ولی خوشبختی که به پول نیست. هست؟ نه.. تازه اگر هم پولدار باشه. و شما هم پولدار باشین. چون ذات مردها اینه که کسی رو نمی تونن هم سطح یا بالاتر از خودشون ببینن بنابراین تمام تلاش خودشونو میکنن که شمارو بکشن پایین . پایین تراز خودشون و این برای شما خیلی سنگین تموم می شه. تحملشو ندارین اون برای رسیدن به این هدف هر کاری می کنه . اگر مقاومت کنین دست به هر کاری می زنه که تسلیم بشین. این ذات مردهاست. به خدا تو این دوره و زمینه عشق و عاشقی یعنی کشک. یکی میگه . هنوز گرسنگی نکشیدی عاشقی از یادت بره. ولی من می گم.. نه .. اون کارای دیگه ای می کنه . که یه روز واقعا شک می کنید که عشقی هم و جود داشته. حتی اگر چندین سال دنبالتون بوده. وقتی تمام کمال اختیار دارتون بشه. حسابی خونتون می ریزه تو شیشه. اون موقع تازه رو می کنه کی هست. (تا با یکی نری زیر یه سقف نمی تونی بشناسیش. خودشو نشون نمی ده. این یه واقعیته. بعد شک می کنین که آیا این همون کسیه که من می شناختم؟ تازه می فهمین اصلا نمی شناختینش) اولا که نمی ذاره از جاتون تکون بخورین . هر جایی بخواین برین باید با اون برین. مهمونی دوستاتون نمی تونین برین. چون آقا دیگه به شما اطمینان نداره. میگه داره ها. ولی نداره. چون شما یه بار گول  خوردین پس ممکنه دوباره بخورین. چون جنس خودشونو خوب می شناسن. اگر آدم درستی باشه وفادار می مونه با هیچ زن و دختری دوست نمی شه. ولی اگر به غیر از شما در دوران مجردی دوست دخترهای دیگه ای داشته. ترک عادت موجب مرضه و باز هم اون روحیه تنوع طلبیشو نمی تونه کنترل کنه. اون موقع است که نمی دونین چه خاکی باید سرتون بریزین. نمی تونین حرف از جدایی بزنین . چون در مقابل خانواده تون نمی تونین سر بلند کنین و بگین می خواین جدا بشین می دونین چرا؟ چون می دونین اولین حرفی که می شنوین اینه: خودت انتخاب کردی . خودت خواستی ... یادته چقدر براش گریه کردی؟ یادته چقدر دوستش داشتی؟ حالا بد شد. ما که گفتیم نکن.پس بشین و زندگی کن.

شاید پیش خودتون بگین خیلی دارم منفی بافی می کنم ولی اینو بگم همه اینجوری نیستن من دارم در مورد ۹۰ درصد مردها صحبت می کنم. اون ده درصد اگر نصیب یه خانوم بشن. واقعا خانومه شانس اورده. ولی به ریسکش نمی ارزه . می ارزه؟

پس شما رو به اون خدایی که می پرستین بذارین در مورد زندگیتون پدر و مادرتون تصمیم بگیرن. اگر با یه آقایی مخالفن. بهشون اطمینان کنین. پاتونو نکنین تو یه کفش که یا این یا هیچکس. اونا رو  تو فشار نذارین. مطمئن باشین پدرتون دلش بیشتر از اون پسر برای شما می سوزه. بیشتر نگران شماست . می خواد خوشبختیتونو ببینه. پس لجبازی نکنین. چون شما با احساستون تصمیم میگیرن. و اصلا بدیهای طرفو نمی بینین. ولی اگر یه نفر سوم رو بذارین که خوب نگاه کنه. اون حسابی طرفو براتون حلاجی می کنه. چون اون با عقلش می بینه.

پس خواهش خواهش خواهش قدر خودتونو بدونین. فکر نکنین قصدم نصیحت کردن بود  نه به خدا.. فقط چشمتونو باز کنین و درست ببینین.. اگر پسری اومد سر راحتون مختونو زد و گفت عاشقتونو و برای زندگی می خوادتون.. اولین کاری که می کنین این باشه که با خونواده تون در میون بذارین . قبل از اینکه ضربه بخورین. من قول می دم از طرف خونواده تون برخورد بدی نمی بینین. خیلی هم باهاتون همکاری می کنن. اگر خوب بود که چه بهتر. ولی اگر گفتن به دردت نمی خوره قیدشو بزنین..... خودتونو دست هر کسی نسپارین تو رو خدااااااااااااااااااااااااا

نوشته شده در ۱۳۸٦/۱/٢٦ساعت ۸:٤٤ ‎ق.ظ توسط مادر خانومی نظرات () |

Design By : Pichak